OGŁOSZENIA    PARAFIALNE    (22.05.2022 r.)

Kolekta dzisiejsza jest  przeznaczona na potrzeby archidiecezji ( sfinansowanie prac z odnowieniem Katedry i Kurii). Za każdą ofiarę składam  serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię. Do przygotowania naszej
świątyni na liturgię przyszłej niedzieli zapraszam  parafian z ul. Leśna II. Bóg zapłać za wszelką inną pomoc i życzliwość.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, nazywane Dniami Krzyżowymi. W ramach nabożeństw majowych będziemy się modlić przy krzyżach
We wtorek przypada Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
Nabożeństwa majowe: w czwartek o 16.30, w piątek i sobotę o 17.30, w niedzielę o 15.00
Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w czwartkowych mszach szkolnych i nabożeństwach
majowych.
W sobotę o 10.00 zbiórka ministrancka.
W sobotę o 12.00 spotkanie młodzieży po bierzmowaniu.
W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, wtedy pielgrzymka męska do MB Piekarskiej.
W przyszłą niedzielę msza św. I rocznicy I komunii św.
Kolekta w przyszłą niedzielę będzie kolektą parafialną.
W tym tygodniu modlimy się szczególnie za powołanych do małżeństwa, narzeczonych i małżonkach.
Wkrótce Boże Ciało, chcemy iść ul. Hodowców w stronę ul. Zalewowej. Proszę zgłaszać chęć ustawienia ołtarzy przy swojej posesji na trasie procesji.
W przyszłą niedzielę po każdej mszy w salce parafialnej będzie można odnowić rezerwację miejsca w ławkach.
Ruszyły wybory do Rady Parafialnej na kolejną kadencję.
Przez cały miesiąc można zgłaszać kandydatury, proszę je zgłaszać członkom obecnej Rady Parafialnej bądź proboszczowi.

W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: o konieczności regularnych badań i skutkach pandemii mówi minister zdrowia; dlaczego ludzie robią to czego Stwórca nie chce; o Różach Różańcowych; o Wspólnocie Odnowy w Duchu Św.; o 8 nowych kapłanach naszej Archidiecezji.

Dni skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium odbędą się 4 i 5 czerwca w WŚSD w Katowicach (ul. Wita Stwosza 17a).
Doroczna pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do katedry odbędzie się w niedzielę 12 czerwca pod hasłem: „Święty Michale Archaniele, czuwaj nade mną w Kościele”. Początek o godz. 13.30, zakończenie ok. 16.45.
97 Ogólnopolska pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dn. 22–23 maja br.