OGŁOSZENIA    PARAFIALNE    (23.01.2022 r.)

1.Kolekta dzisiejsza jest kolektą parafialną. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego.

2.Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię. Do przygotowania naszej  świątyni na liturgię przyszłej niedzieli zapraszam z ul. Słonecznej od p. Wala do p. Kotas. Bóg zapłać za wszelką inną pomoc i życzliwość.
Bóg zapłać za ofiary kolędowe.

3.We wtorek kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
W czwartek zapraszamy dzieci na mszę szkolną.
W czwartek o 16.30 spotkanie dla bierzmowańców z kl. VIII
W sobotę o 10.00 spotkanie dla ministrantów, zapraszamy nowych kandydatów.
W sobotę o 12.00 spotkanie dla młodzieży po bierzmowaniu.
W sobotę  o 17.30 spotkanie w kościele Róż Różańcowych (konferencja, różaniec)
Kolekta w przyszłą niedzielę będzie kolektą parafialną.
Zachęcam do skorzystania z mszy św. dla poszczególnych ulic w ramach kolędy  (szczegółowy plan w gablotce).
Msza chrzcielna, wraz z mszą dzieci rocznych, są sprawowane w drugą niedzielę miesiąca o 15.30.

4.W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: wywiad z p. minister Anną Moskwa na temat wzrostu cen energii; o niebezpieczeństwach innej duchowości niż chrześcijańska;  jak modlić się psalmami; o odnalezionym w Łące filmie z ks. Janem Machą.

Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Szkole Katechetów Parafialnych. Szkoła trwa 4 semestry, każdy to 10 spotkań w semestrze, to zajęcia dla wszystkich, którzy szukają pogłębienia i usystematyzowania swojej wiary oraz wprowadzenia w podstawowe zagadnienia teologiczne. Zajęcia odbywać będą się w parafii św. Stanisława bp i m. w Żorach, początek 25.02.2022 r.
Więcej informacji na stronie: http://skp.centrum.katowice.pl/; i na Facebooku Katowickie Studium Wiary - Szkoła Katechetów Parafialnych | Facebook

Zapraszamy na warsztaty dotyczące sposobów budowania wspólnot ewangelizacyjnych w parafii. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod linkiem: