OGŁOSZENIA    PARAFIALNE    (19.09.2021 r.)

1.Dziś w Polsce przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ
Za każdą ofiarę składam  serdeczne Bóg zapłać.

2.Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię. Do przygotowania naszej
świątyni na liturgię przyszłej niedzieli zapraszam  parafian z ul. Hodowców od p. Spyra do p. Nowok

3. W czwartki zapraszamy dzieci na msze szkolną
W sobotę Nabożeństwo do MB Częstochowskiej
Kolekta w przyszłą niedzielę będzie kolektą parafialną
X Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej odbędzie się w sobotę 9 października. Rozpoczęcie o godz. 10.30. W programie: konferencja, modlitwa różańcowa oraz Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa (godz. 12).
Zapraszamy członków Parafialnych Zespołów Caritas na rekolekcje formacyjne w dniach 27–30 września w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach. Rekolekcje wygłosi ks. Bogdan Kuczyński. Temat: „Jezus Chrystus źródłem i szczytem posługi charytatywnej Kościoła”. Zapisy w domu rekolekcyjnym.
VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 9 października od godz. 9.
III Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców, Pracodawców, Samozatrudnionych i Freelancerów na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 3 października.

4.Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Drogi
W zakrystii można wpłacać na prenumeratę Gościa Niedzielnego na IV kwartał br.

Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Do końca spisu pozostało tylko kilkanaście dni! Spiszmy się jak najszybciej – najlepiej przez Internet na https://spis.gov.pl/ lub przez infolinię spisową – 22 279 99 99.
Ponadto może do Państwa zadzwonić rachmistrz spisowy (z numerów: 22 279 99 99 lub 22 828 88 88), ewentualnie rachmistrz może złożyć wizytę w Państwa domu.
Prosimy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udzielenia informacji podlega karze grzywny.

Wydział Teologiczny UŚ uruchamia kolejną edycję dwusemestralnych podyplomowych studiów katechezy przedszkolnej (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu) oraz czterosemestralnych podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii na wszystkich poziomach edukacyjnych za wyjątkiem placówek specjalnych). Trwają jeszcze zapisy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie studiów u pani Ludmiły Lach-Bartlik (tel. 32/356 90 56) lub u kierownika studiów ks. dr. hab. Romana Buchty (tel.: 519 318 961).