OGŁOSZENIA    PARAFIALNE    (25.09.2022 r.)

Kolekta dzisiejsza jest  kolektą parafialną. Za każdą ofiarę składam  serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię. Do przygotowania naszej
świątyni na liturgię przyszłej niedzieli zapraszam  parafian z ul. Hodowców od p. Malcharek do p. Jaworski. Bóg zapłać za wszelką inną pomoc i życzliwość w tygodniu.

W poniedziałek o 19.00 na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.
W czwartek zapraszamy dzieci na msze szkolną.
W czwartek o 18.00 spotkanie rodziców dzieci, które chcą rozpocząć przygotowanie do wczesnej komunii św. w 2024 r.
W piątek o 19.00 spotkanie młodzieży po bierzmowaniu.
W sobotę o 10.00 spotkanie ministrantów, a o 11.00 Dzieci Maryi.
Nabożeństwa Różańcowe: sobotę  o 17.30, w niedziele o 15.00.
W kancelarii można nabyć różańce ( kolor czarny) i dziesiątkę różańca.
Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nasze Seminarium w Katowicach.
Przez najbliższy tydzień w czasie kancelaryjnym można zamawiać intencje mszy św. na  nowy rok za żywych rocznicowe, urodzinowe, ślubne i I rocznicę śmierci. Pozostałe intencje za zmarłych będą  przyjmowane w terminie późniejszym .
W pierwszą sobotę miesiąca msza św. poranna do Serca MB z nabożeństwem.
VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 8 października.
Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w katedrze w sobotę 8 października. Rozpoczęcie o godzinie 10.30. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca będzie sprawowana o godz. 12.

W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: O pielgrzymce archidiecezjalnej do Lourdes; o Kościele Ormiańskim; o antykoncepcji.

Do nabycia jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego,
W zakrystii można wpłacać na prenumeratę Gościa Niedzielnego na IV kwartał br.
W zakrystii są do nabycia Kalendarze na przyszły rok.

Wydział Teologiczny UŚ uruchamia kolejną edycję dwusemestralnych podyplomowych studiów katechezy przedszkolnej (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu) oraz czterosemestralnych podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii na wszystkich poziomach edukacyjnych z wyjątkiem placówek specjalnych). Trwają jeszcze zapisy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie studiów u pani Ludmiły Lach-Bartlik (tel.: 32/356 90 56) lub u kierownika studiów ks. dr. hab. Romana Buchty (tel.: 519 318 961).