OGŁOSZENIA    PARAFIALNE    (18.02.2024 r.)

Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej. Kolekta ta jest przeznaczona na cele charytatywne, m.in. dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów i rekolekcji ministrantów, Dzieci Maryi, Ruchu Światło-Życie.

Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię. Do przygotowania świątyni na liturgię przyszłej niedzieli zapraszam parafian z ul. Hodowców od p. Róży Gola do p. Gabrieli Gola. Bóg zapłać za wszelką inną pomoc i życzliwość w tygodniu.
Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości, która kończy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Nasze nabożeństwa pasyjne chciejmy ofiarować za grzechy pijaństwa. Przed obrazem MB Częstochowskiej wyłożona jest księga trzeźwości.
W środę o 10.00 w salce katecheza dorosłych.
W czwartek po mszy spotkanie rodziców dzieci komunijnych w kościele. Dzieci komunijne będą miały spotkanie w salce.
W czwartek zapraszamy dzieci na mszę szkolną.
W piątki o 17.00 Droga Krzyżowa, a Gorzkie Żale w niedzielę o 14.45, (przed nabożeństwami można składać zalecki za zmarłych).
W soboty Wielkiego Postu będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od godz. 19.00 do 20.00
Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą parafialną, a przed kościołem coroczna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. o zebranie tej zbiórki proszę panie z zespołu parafialnego Caritas.
Spotkania grupy Dzieci Maryi w sobotę o 11.00. Dzieci Maryi przygotowały i będą prowadzić Drogę Krzyżową w czwartek o 16.15.

W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: o modlitwie w Wielkim Poście, o hospicjum prenatalnym, o różnych tradycjach wielkopostnych chrześcijan.
Do nabycia jest nowy Mały Gość Niedzielny dla młodszych i Gość Ekstra.

V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin w 100. rocznicę powstania archidiecezji katowickiej pod hasłem „pielgrzymi nadziei” do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024.